Garwolin

Łuków: PUIK sprawdza jak segregujemy odpady

Łuków Śr. 11.05.2022 10:02:47
11
maj 2022

Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie, które zajmuje się odbiorem i transportem odpadów komunalnych, najpierw apelowało o lepszą segregację odpadów, a teraz rozpoczęło kontrole. Sprawdzane są wiaty śmietnikowe znajdujące się przy blokach zarządzanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową oraz różne wspólnoty.

Jak mówi nam prezes PUIK Paweł Krasuski niestety wciąż nie wszyscy segregują odpady. Widać to chociażby na zdjęciach, które udostępnia nam prezes spółki. I jak podkreśla, to musi się zmienić. Poprawie sytuacji mają służyć kontrole przed wszystkim wiat śmietnikowych znajdujących się przy blokach zarządzanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową oraz różne wspólnoty. Jak mówi nam prezes Paweł Krasuski, jeżeli odpady nie będą odpowiednio posegregowane, nie zostaną odebrane. W takiej sytuacji zarządcy, czy to spółdzielni, czy wspólnot, będą mogli dokonać odpowiedniej segregacji i zadzwonić po PUIK z informacją, że odpady można już odebrać. Jeżeli tego nie zrobią, odpady zostaną odebrane jako zmieszane, a PUIK wystąpi o nałożenie kary finansowej. Karę otrzyma zarządca, a zapłacą mieszkańcy przypisani do danej wiaty śmietnikowej.

POSŁUCHAJ


Jak mówi nam prezes Przedsiębiorstwa Usług i Inżynierii Komunalnej Paweł Krasuski zasada jest prosta: segregujemy – nie płacimy kar. Nie segregujemy – będą kary. A taka kara to naliczenie dodatkowych 20 złotych od osoby za odbiór i transport odpadów.

zdjęcia: PUIK
AKup [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook