SARS-CoV-2

18 osób z powiatu łukowskiego zmarło na COVID-19

Łuków Pt. 12.02.2021 10:39:00
12
lut 2021

Każdego dnia na rządowych stronach gov.pl ukazują się informacje o liczbie osób zakażonych koronawirusem. Podawana jest też liczba osób, które zmarły z powodu COVID-19. I jak podano w czwartek 11 lutego, w powiecie łukowskim było to aż 18 osób.

Kiedy zaczęła się pandemia dane statystyczne na temat zakażeń zbierał i prezentował Urząd Wojewódzki. Każdego dnia otrzymywaliśmy komunikaty, które Państwu prezentowaliśmy. W pewnym momencie system ten został zmieniony. Dane zaczęły ukazywać się na rządowej stronie gov.pl. W specjalnym raporcie przygotowywanym przez Ministerstwo Zdrowia podawane są dane o zachorowaniach, liczbie przeprowadzonych testów i zgonach. Nie są to dane zbiorcze. Dotyczą tylko jednego, konkretnego dnia.

Jeżeli chodzi o powiat łukowski z analizy danych prezentowanych w raporcie wynika, że sytuacja jest pod kontrolą. Liczba zakażonych na 10 tysięcy mieszkańców wynosiła na dzień 11 lutego - 0,84. Tego dnia ukazała się również informacja, że z powodu COVID-19 zmarło w powiecie łukowskim aż 18 osób. I pojawiło się pytanie, czy te wszystkie osoby zmarły jednego dnia?

Jak wynika z naszych ustaleń to wcale nie oznacza, że wszystkie te osoby zmarły w łukowskim szpitalu jednego dnia. Mogły to być osoby, które przebywały poza powiatem łukowskim, ale były jego mieszkańcami. Mogą to też być dane z kilku dni. Nie wszystko bowiem, jak się okazuje, na bieżąco trafia do statystyk.

Na dzień 11 lutego, według raportu zakażeń, w powiecie łukowskim zakażenie koronawirusem potwierdzono u 9 osób. Kwarantanną objętych było 212 osób. Wykonano 166 testów. Wynik pozytywny dało 17 z nich.

Tego dnia na terenie województwa lubelskiego liczba nowych zakażeń wynosiła 320. Liczba zmarłych osób z powodu COVID-19 – 44, w tym 18 osób pochodziło z powiatu łukowskiego.

AKup [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.