Bokserzy z Łukowa na turnieju selekcyjnym do Mistrzostw Europy

Sport Pon. 01.03.2021 14:27:54
01
mar 2021

Podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego z sekcji pięściarskiej ŁKS Orlęta Łuków wzięli udział w turniej selekcyjnym młodzików i młodziczek do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy oraz w eliminacjach do XI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetek. Podczas zawodów najlepiej zaprezentował się Oskar Dudziński, a Dominika Kondracka wywalczyła trzecie miejsce.

Turniej selekcyjny młodzików i młodziczek do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy oraz I Eliminacje do XI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetek odbywały się w dniach 25 - 28 lutego w Ciechocinku. W obu turniejach wzięli udział podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego z sekcji pięściarskiej ŁKS Orlęta Łuków. Wśród młodzików rywalizowali Oskar Dudziński i Jakub Bober, a wśród kadetek Amelia Wasilewska i Dominika Kondracka. Najlepiej wypadł Oskar Dudziński, który zwyciężył w turnieju selekcyjnym młodzików w kategorii do 42 kg. W turnieju eliminacyjnym kadetek III miejsce wywalczyła Dominika Kondracka (kat. 52 kg). Natomiast Amelia Wasilewska (kat. 46 kg) i Jakub Bober (kat. 63 kg) tym razem wrócili z zawodów bez zwycięskich pojedynków.

Trener Zenon Pawlikowski tak podsumowuje występ swoich podopiecznych:

Za nami bardzo dobry rok 2020, w którym wywalczyliśmy pierwsze miejsce w ministerialnej klasyfikacji punktowej w bardzo silnym województwie lubelskim. W jednym z lubelskich klubów szkoleniowcem jest Karolina Michalczuk - mistrzyni świata, aktualnie trenerka kadry narodowej seniorek, w drugim ćwiczy Weronika Bochen - wicemistrzyni Europy kadetek, a w innym Julia Szeremeta - brązowa medalistka mistrzostw kontynentu juniorek.

Ten rok rozpoczęliśmy od startu w Ciechocinku, gdzie odnotowaliśmy bardzo dobry występ. Oskar Dudziński w efektownym stylu wygrał turniej selekcyjny. W najbliższym czasie może spodziewać się powołania do kadry narodowej przygotowującej się do Mistrzostw Europy, które w tym roku odbędą się w Irlandii. Jakub Bober bardzo dobrze zaprezentował się w przegranym niestety pojedynku z doświadczonym zawodnikiem ze Szczytna. Dominika Kondracka po zaciętej i pięknej walce w ćwierćfinale pokonała rozstawioną z numerem jeden zawodniczkę z Włocławka. W półfinale zanotowała nieco słabszy start i podobnie jak nasza druga kadetka Amelia Wasilewska o awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży powalczy jeszcze na następnym turnieju eliminacyjnym, który odbędzie się pod koniec marca.

W sumie pierwszy start na rozpoczęcie jubileuszowego roku sekcji bokserskiej ŁKS Orlęta Łuków (2011-2021) zaliczamy do udanych.

zdjęcie i informacja: sekcja pięściarska ŁKS Orlęta Łuków