Cztery złota i brąz dla łukowskich sztangistów

Sport Wt. 23.11.2021 10:03:16
23
lis 2021

Młodzi sztangiści z Olimpijczyka Łuków wzięli udział w Turnieju o Puchar Ziemi Puławskiej w podnoszeniu ciężarów. Czwórka z nich zdobyła złote medale. Do domu przywieźli też jeden brązowy krążek.

XVII Turniej o Puchar Ziemi Puławskiej w podnoszeniu ciężarów odbywał się w miniony weekend 20 i 21 listopada w Puławach. W zawodach wystąpiło 96 zawodniczek i zawodników z województwa lubelskiego. W zawodach wzięli udział podopieczni Roberta Dołęgi z Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych wywalczyli: Oliwia Markiewicz, kat. 45 kg, Julia Linkiewicz, kat. 64 kg, Piotr Zachoszcz, kat. 55 kg i Błażej Borkowski, kat. 61 kg. Brązowy medal w kat. do 55 kg wywalczyła Patrycja Domańska. Łukasz Ławecki, nie zaliczając żadnej próby w rwaniu do ciężaru 135 kg, nie został sklasyfikowany. Julia Linkiewicz wśród młodziczek i Błażej Borkowski wśród młodzików wygrali klasyfikację na najlepszego juniora do lat 15. Były to przedostatnie zawody w tym roku. Sztangiści z Łukowa wystąpią jeszcze w memoriale Stefana Polaczuka w Terespolu.

Trener Robert Dołęga tak podsumowuje występ swoich podopiecznych: „Już można stwierdzić, że ten sezon był dla łukowian niezwykle udany. W mistrzostwach Polski wywalczyli cztery indywidualne medale. Zdobyli je Łukasz Ławecki, Łukasz Boncik, Andżelika Młynarczyk i Julia Linkiewicz, a Andżelika zajęła piąte miejsce w Mistrzostwach Europy. Trzeba dodać, że w sporcie olimpijskim, gdzie konkurencja jest dużo wyższa, jest to nie lada osiągnięcie. We współzawodnictwie dzieci i młodzieży Olimpijczyk Łuków wywalczył 30 punktów, co z podziałem na sporty w naszym powiecie, daje to drugie miejsce za zapasami”.

zdjęcia i informacja: Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej