Łuków: medaliści z MKS Delfinek Łuków

Sport Pon. 04.10.2021 08:44:38
04
paź 2021

Cztery złote i dwa srebrne medale zdobyli młodzi pływacy z MKS Delfinek Łuków. Wywalczyli je podczas Mistrzostw Siedlec w pływaniu im. Marii Żyburowej.

Zawodnicy MKS Delfinek Łuków rozpoczęli sezon startowy od udziału w Mistrzostwach Siedlec w pływaniu im. Marii Żyburowej. Zawody odbywały się 28 września w Parku Wodnym w Siedlcach. Spośród młodych zawodników z MKS Delfinek najlepiej zaprezentowali się Kaja Przeździak, Alex Cattelan i Andrzej Prokop. Kaja zdobyła dwa złote medale w dwóch kategoriach: 8 lat i młodsi styl dowolny dziewcząt oraz 8 lat i młodsi styl klasyczny dziewcząt. Alex w kategoriach 8 lat i młodsi styl dowolny chłopców i 8 lat i młodsi styl klasyczny chłopców również zdobył dwa złote krążki. W tych samych kategoriach dwa srebra wywalczył Andrzej.

Pozostali zawodnicy reprezentujący klub: Marta Konieczna, Igor Suchodolski, Ryszard Zarzycki i Mateusz Prokop zajęli czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych i poprawili swoje rekordy życiowe.

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu startowego Klub MKS Delfinek Łuków ogłasza nabór do szkółki pływackiej. Zaproszenie kierowane jest do dzieci z roczników 2015/2016. Wszyscy chętni mogą wziąć udział w dniu otwartym, który odbędzie się w sobotę 9 października na krytej pływalni Delfinek w Łukowie. Początek spotkania godzina 8.00.