Medale dla zawodników Olimpijczyka Łuków

Sport Pon. 21.11.2022 09:25:00
21
lis 2022

Andżelika Młynarczyk i Julia Linkiewicz, sztangistki z Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej zdobyły Puchary Ziemi Puławskiej. Medale z zawodów przywieźli też ich klubowi koledzy, którzy zdobyli cztery złote medale.

18 i 19 listopada w Puławach rozegrana została 18. edycja Turnieju o Puchar Ziemi Puławskiej. Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej reprezentowały na zawodach cztery zawodniczki i czterech zawodników. W najmłodszej grupie wiekowej - młodziczek, Andżelika Młynarczyk była bezkonkurencyjna w swojej kategorii wagowej do 55 kg oraz zwyciężyła w klasyfikacji według tabeli Sinclaira. W grupie juniorek młodszych Oliwia Markiewicz w kategorii wagowej do 49 kg zajęła pierwsze miejsce osiągając wynik 84 kg w dwuboju. Patrycja Domańska w kategorii 55 kg z wynikiem 82 kg wywalczyła srebrny medal.

W tej samej kategorii mistrzynią została Julia Linkiewicz osiągając w rwaniu 49 kg, w podrzucie 65 kg, co w dwuboju dało 114 kg. Julia była najlepsza także w klasyfikacji bez podziału na kategorie wagowe. Oliwia Markiewicz zajęła w tej klasyfikacji trzecie miejsce.

Zawodnicy Olimpijczyka nie byli gorsi od swych klubowych koleżanek i wywalczyli cztery złote medale. W grupie młodzików Błażej Borkowski zwyciężył w kategorii 61 kg ustanawiając nowe rekordy życiowe w rwaniu i dwuboju (90 kg i 191 kg). Piotr Zachoszcz był najlepszy w kategorii 73 kg z wynikiem 78 kg rwanie, 100 kg podrzut. W kategorii OPEN Błażej wywalczył puchar za drugą lokatę, a Piotr był trzeci. Kacper Nowosielski w grupie juniorów młodszych, w kategorii wagowej do 73 kg wygrał z wynikiem 168 kg, a Krzysztof Majek był bezkonkurencyjny w kategorii 89 kg (rwanie 85 kg, podrzut 110 kg).

Trenerami łukowian są Robert Dołęga i Daniel Górski.