Zawodnicy łukowskiego Klubu Olimpijczyka na zawodach w Piotrowicach

Sport Wt. 11.05.2021 08:38:28
11
maj 2021

Zawodnicy Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej wzięli udział w Memoriale Wacława Czuraka. Zawody odbywały się w Piotrowicach. Podopieczni Roberta Dołęgi wrócili do domu z medalami. Ustanowili też 28 nowych rekordów województwa lubelskiego w dwóch grupach wiekowych: młodzik i junior młodszy.

Zawody w podnoszeniu ciężarów - Memoriał Wacława Czuraka i Puchar Starosty Lubelskiego odbywały się 8 i 9 maja w Piotrowicach. Wzięło w nich udział ponad 110 zawodniczek i zawodników z 13 klubów województwa lubelskiego. Na zawodach nie zabrakło też zawodników i zawodniczek z Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej. W pierwszym dniu zawodów trzy zawodniczki i trzech zawodników Olimpijczyka rywalizowało w kategorii młodzików (do 15 lat). Oliwia Markiewicz, Andżelika Młynarczyk, Julia Linkiewicz i Błażej Borkowski zwyciężyli w swoich kategoriach wagowych. Błażej Śledź w kategorii 81 kg zajął drugie miejsce, a Piotr Zachoszcz do 55 kg był czwarty. W kategorii open najlepsza okazała się Andżelika Młynarczyk z wynikiem 174,4 pkt. Julia Linkiewicz zajęła trzecie miejsce uzyskując 166,4 pkt.

W drugim dniu rywalizacji wśród seniorów wystąpił Łukasz Ławecki, który z wynikiem 285 kg w dwuboju zajął pierwsze miejsce w kategorii wagowej 89 kg. W kategorii OPEN 27-latek zajął drugie miejsce.

Podopieczni Roberta Dołęgi podczas zawodów ustanowili 28 nowych rekordów województwa lubelskiego w dwóch grupach wiekowych młodzik i junior młodszy.

zdjęcia i informacja: Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej