Zawodnicy Olimpijczyka Łuków mistrzami Polski

Sport Pon. 24.10.2022 18:03:39
24
paź 2022

W Sokołowie Podlaskim dobiegły końca Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w podnoszeniu ciężarów. Dwa złote medale przywieźli z zawodów Andżelika Młynarczyk i Błażej Borkowski. Oboje zostali mistrzami Polski.

Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów rozgrywane były w Sokołowie Podlaskim od czwartku, 20 października do niedzieli, 23 października. Impreza zakończyła się sukcesem reprezentantów Olimpijczyka Łuków, którzy wywalczyli dwa tytuły mistrzowskie. Jeden z nich zdobyła Andżelika Młynarczyk, która zwyciężyła w kategorii wagowej do 49 kg oraz była trzecia w klasyfikacji OPEN (bez podziału na kategorii wagowe). Drugie złoto wywalczył Błażej Borkowski. Był niepokonany w kategorii do 61 kg, a w klasyfikacji OPEN zajął piąte miejsce.

W mistrzostwach udział wzięli też Alicja Strzałek, która zajęła szóste miejsce w kategorii 76 kg i Piotr Zachoszcz, który był siódmy w kategorii do 67 kg. Na zawodach debiutowali Krystian Śledź i Rafał Łobejko, którzy zajęli kolejno 16 i 13 miejsce w swoich kategoriach wagowych.

Olimpijczyk Łuków na 57 startujących klubów został sklasyfikowany na 13 miejscu, a województwo lubelskie zajęło drugie miejsce w zestawieniu województw. Jak informuje nas trener łukowskich sztangistów Robert Dołęga, Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej wywalczył na zawodach w Sokołowie Podlaskiem cenne punkty do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, i ma już ich 33. W zeszłym roku zgromadził ich 30.

zdjęcia i informacja: Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej